Modranka zimuje na čele súťaže až v troch kategóriách

Muži Modranky už po druhýkrát zimujú na čele tabuľky, avšak tentokrát v VII. lige SWAN. Modranka sa dlho nachádzala na druhom mieste, hneď za prvými Pavlicami, ktoré mali lepšie skóre. V poslednom kole, kedy Pavlice zaváhali s Hrnčiarovcami nad Parnou sa Modranka posunula na čelo tabuľky. Muži však nie sú jediným tímom Modranky, ktorí zimujú na prvej priečke. V mládežníckych kategóriách si vybojovali prvé miesto žiaci aj prípravka. O jesennej časti sezóny, úspechoch, ale aj plánoch do budúcna sme sa porozprávali s Andrejom Rakickým, ktorý je oporou A-mužstva, ale aj trénerom žiackej kategórie.

„Jesennú časť A-mužstva vnímame a aj hodnotíme veľmi pozitívne a z úspechu sa tešíme. V celej jeseni sme po kvalitatívnej stránke predvádzali dobrý futbal a strelili sme aj dosť gólov. Myslím si, že celkovo je v mužstve spokojnosť,“ hodnotí výkony kapitán mužstva.

Počas jesennej súťaže sa Modranka zoznamovala so VII. ligou SWAN, v ktorej boli nováčikom. Okrem toho, že súťaž lepšie spoznali, urobili si aj prehľad o súperoch: „Je  tam pár kvalitných mužstiev, z ktorých prvé štyri sú na dobrej futbalovej úvrovni. Každý zápas je iný a my sa snažíme ísť od zápasu k zápasu. Netreba však podceňovať ani súperov zo spodných priečok, napríklad v poslednom zápase Hrnčiarovce potrápili doma Pavlice, takže nechcem podceňovať žiadne mužstvo.“ Zároveň Pavlice hodnotí ako dobrého súpera: „Majú v mužstve kopec dobrých chalanov, ktorí sú skúsenými hráčmi, bohužiaľ zaváhanie v poslednom kole ich stálo prvú priečku.“

Modranka dosiahla v jesennej časti 14 výhier a 1 prehru s Bučanmi, práve ktorej sa kapitán mužstva nezúčastnil: „Nebol som na zápase, pretože bolo ešte leto a bol som odcestovaný. Na margo toho si chalani robia srandu, že som nenastúpil v jednom zápase a hneď sme prehrali.“  Rakický sa síce zápasu nezúčastnil, ale v kabíne sa o zápase dozvedel viacej: „Moc šancí v zápase sme pravdupovediac nemali, ale viedli sme vďaka peknému gólu Valka. Počul som rôzne názory na tento zápas, ale nerád by som ho hodnotil, keďže som na ňom nebol. Jediné, čo môžem dodať je to, že v Bučanoch sa nehrá ľahko a o zápase rozhodli záverečné minúty.“

Ako víťazi VII. ligy si zároveň vybojovali miestenku na turnaj O pohár predsedu ObFZ Trnava, pričom do turnaja so žiadnymi ambíciami nepôjdu: „Pôjdeme si turnaj užiť, je to taký začiatok prípravy s tým, že si schuti zabojujeme v hale a uvidíme ako to dopadne. Nemáme však veľké oči, radi si zahráme a uvidíme čo turnaj prinesie.“ Obmeny v mužstve cez zimnú prestávku neplánujú: „Máme dosť kvalitný tím a chlapci sú mladí, takže myslím, že obmeny cez zimu nebudú. Trošku dupneme do kondície a skúsime si užiť zimu,“ dodáva s úsmevom.

Andrej Rakický počas minulej sezóny vsietil svojim súperom 33 gólov, avšak tento úspech nevníma len ako jednotlivec: „Beriem to ako úspech celého mužstva, lebo nebyť ostatných hráčov, 33 gólov by som nedal, takže zásluhu na tomto úspechu má celé mužstvo. Ale je to pre mňa taká čerešnička na torte, človeka to poteší, určite to však neberiem len ako svoju zásluhu,“ popisuje úspech Rakický.

Muži Modranky však nie sú jediným tímom, ktorý zimuje na prvom mieste. Úspešnými boli aj žiaci, ktorých trénuje práve Andrej Rakický, ale aj prípravka pod vedením Jaroslava Mačáka. Žiaci Modranky sú v tejto sezóne prihlásení až v dvoch súťažiach, a to ako žiaci „A“ a žiaci „B“. Ako zvláda Andrej Rakický trénovanie dvoch skupín? „Tréningy mávame spoločne a keď sa zápasy hrajú doma, dá sa to zvládať, pretože A-čko máva zápasy v sobotu, B-čko zase predzápasy mužov, ale keď hrajú oba tímy vonku, je to časovo náročnejšie a pomáha mi Jaro Mačák.“

Práve žiaci Modranky „ A“ sa môžu pýšiť prvenstvom vo svojej kategórii: „Máme silné ročníky 2004, 2005, a taktiež silný ročník 2003. Takmer celé družstvo žiakov „A“ tvoria hráči ročníka 2003 a „B“ zase väčšina hráčov 2004 a 2005. Záujem chlapcov je najmä o tréningy, chodieva ich okolo 30. Je veľmi dobré, že mládež má záujem o šport a nesedia napríklad pri počítačoch, takže sa snažíme tento ich záujem v Modranke využiť.“ V mládežníckych kategóriách síce nejde o výsledky, podstata spočíva niekde inde, prvé miesto však potešilo najmä samotných malých futbalistov: „Chlapci majú veľkú radosť, dokonca väčšiu ako ja. Snažím sa, aby stále napredovali,“ dodáva Rakický.

Záujem detí o futbal odzrkadľuje kvalitnú prácu, ktorú v Modranke s mládežou odvádzajú. Stoja za tým mená ako Rakický, Mačák, či Lančarič. „Je to aj tým, že deti majú dobré podmienky na futbal, cez zimu môžu využívať halu, cez leto veľké ihrisko, navyše vieme skoordinovať s Jarom Mačákom tréningy tak, aby ich to bavilo.“ Rakického práca s mládežou baví: „Je radosť vidieť na deťoch, že sa tešia, to je pre mňa najväčšie zadosťučinenie.“ Okrem mužov, ktorí budú reprezentovať Modranku na zimnom halovom turnaji, uvidíme na turnajoch organizovaných Oblastným futbalovým zväzom Trnava zabojovať aj ich mládežnícke kategórie.