Piešťany zimujú na čele tabuľky VII. ligy RUBBEX

V VII. lige RUBBEX nie je žiadnym prekvapením, že na prvom mieste zimujú Piešťany. Tie si špicu tabuľky strážia od začiatku jesennej časti, v ktorej nadviazali na úspech z minulej sezóny. Za nimi sa na druhom mieste držia Pečeňady a tretie Moravany sú v tesnom závese s rovnakým počtom bodov, ale o niečo horším skóre.

Piešťany, ktoré vsadili na spojenie skúsených starších hráčov s mladou krvou z vlastných radov, môžu po jesennej časti súťaže vyjadriť len spokojnosť. O mužstve sme sa porozprávali s členom Výkonného výboru PFK Piešťany, Michalom Krajčovičom.

Zmena trénera aj raketový štart do sezóny

Ešte pred začiatkom sezóny sa v A-mužstve Piešťan udiala zásadná zmena, kedy trénovanie tímu prebral po Michalovi Krajčovičovi jeho brat Martin. „Po skončení ročníka 2016/17 a postupe do VII. ligy som zvažoval ďalšie pôsobenie pri mužstve. Dôvodom bola slabšia účasť na tréningoch a moja pracovná zaneprázdnenosť. Nakoniec som sa rozhodol, že v práci trénera pokračovať nebudem. Na zasadnutí výkonného výboru moje rozhodnutie akceptovali a súčasne sme za trénera vymenovali môjho brata Martina, ktorý už skúsenosti s trénerskou prácou v seniorskej kategórii mal,“ popisuje svoje rozhodnutie Michal Krajčovič.

„Mužstvo pod novým hrajúcim trénerom začalo vo vyššej súťaži suverénnym spôsobom, keď herne aj výsledkovo dominovalo a zdalo sa, že súťažou prejdeme bez väčších problémov. Neskôr sa však prejavila úzkosť kádra, keď do kabíny „zavítala“ viróz, bol problém poskladať základnú jedenástku. S odretými ušami sme vyhrali v Chtelnici a potom sme sa už herne trošku trápili,“ hodnotí Krajčovič.

Prehra po 39-tich kolách

Herné trápenie vyvrcholilo prvou prehrou po neuveriteľných 39-tich víťazných kolách v derby zápase  s Moravanmi. Ide celkovo o prvú a zatiaľ jedinú prehru Piešťan po obnovení seniorského futbalu. „Tento zápas bol špecifický, odohrali sme ho vo veľmi vlažnom tempe, akoby sa nemohlo nič stať a hosťom vyšlo takmer všetko do čoho kopli. Chcel by som však poukázať na našich 39 výhier a som na to aj patrične hrdý. Jedná sa o svetový rekord víťazných zápasov v rade, pretože sa nám podarilo prekonať rekord mužstva East Kilbride, ktoré v sezóne 2015/16 v V. škótskej lige získalo 31 víťazstiev za sebou,“ poukazuje Krajčovič. Podľa jeho slov však v Guinessovej knihe rekordov nie je na tento pozoruhodný úspech zápis, nakoľko sa jedná len o amatérsku súťaž.

Po prehre s Moravanmi ukázal líder tabuľky svojim súperom, že poraziteľný predsa len je a v záverečnom kole jesennej časti sa podarilo aj Dolnému Lopašovu uchmatnúť Piešťanom bod vďaka remíze 2:2. Napriek dvom zaváhaniam sa držia na čele tabuľky s päťbodovým náskokom nad druhými Pečeňadmi. „Cieľ pred jarnou časťou zostáva nezmenený, chceme postúpiť o súťaž vyššie, no rešpektujeme silu súperov a preto by sme chceli mužstvo ešte doplniť.“  Napriek úzkemu kádru majú v mužstve aj silné opory v podobe Martina Krajčoviča v defenzíve, Martina Gulu v ofenzíve, Adama Kusého, či najlepšieho strelca súťaže Jozefa Glosa.

Cez zimnú prestávku zavládla v klube PFK Piešťany nielen radosť, ale aj smútok. „Žiaľ koncom roka nás postihla smutná udalosť, keď nás opustil veľmi obetavý človek Lacko Jakúbek, ktorý pôsobil vo funkcii vedúceho mužstva pri senioroch aj doraste, ale často pomáhal aj pri žiackych mužstvách, za čo sme mu ani nestihli poďakovať. Tak aspoň odkaz do nebíčka: Lacko, veľmi pekne ďakujeme!“

Súčasť Výkonného výboru ObFZ Trnava

Michal Krajčovič je verný futbalu od siedmych rokov a počas svojej aktívnej kariéry hrával v kluboch PFK Piešťany, MFK Vrbové, či AFC Nové Mesto nad Váhom. S futbalom však musel prestať pomerne skoro kvôli zdravotným problémom, a tak vo svojich 25-tich rokoch ukončil hráčsku kariéru. Keďže je však do futbalu zanietený, zostal pri ňom aj naďalej, najskôr ako tréner pri mládežníckych kategóriách, neskôr aj pri senioroch. Napriek tomu, že už v klube PFK Piešťany nesedáva na trénerskej lavičke, v klube sa angažuje ako člen výkonného výboru. Jeho cesta však viedla až do Oblastného futbalového zväzu Trnava, kde bol na volebnej konferencii zvolený za člena Výkonného výboru ObFZ Trnava. „Delegátom, ktorí ma svojimi hlasmi podporili, srdečne ďakujem a budem sa snažiť nesklamať ich dôveru. Doteraz som na prácu vedenia, či aj na prácu odborných komisií ObFZ Trnava, pozeral len zvonku, a aj keď v oblastných súťažiach pôsobím iba jeden a pol roka, musím vysloviť veľký rešpekt a pochvalu, ako zvládajú riadenie týchto súťaží. Keďže som už aj ja súčasťou VV ObFZ Trnava, rovnako preberám zodpovednosť za rozhodnutia, ktoré spolu uznesieme a verím, že budeme aj naďalej úspešní.“

Michal Krajčovič už absolvoval prvé zasadnutie výkonného výboru a najbližšie ho čaká milá „povinnosť“ v podobe halového turnaja O pohár predsedu ObFZ Trnava, na ktorom sa ako víťazi súťaže zúčastnia aj Piešťany. „7. januára 2018 sa v Mestskej športovej hale v Trnave predstaví množstvo dobrých tímov a verím, že uvidíme niekoľko  zaujímavých konfrontácií,“ predstavuje svoje očakávania Krajčovič, ktorý sa na turnaj už teší.